Potřebují muži Zelené potraviny?

Na jednu stranu se možná divíte, co to je za otázku???

Nicméně moje zkušenost je taková, že Zelené potraviny jsou spíše doménou nás, žen.

Na druhou stranu si myslím, že jsou důležité i pro muže .

Jak je ale muži vnímají a proč pro ně nejsou zase AŽ TAK DŮLEŽITÉ???

 

Protože doma jednoho muže mám, napadlo mě,  zeptat se mého přítele Pavla na jeho vztah k Zeleným potravinám.

Pavle, co Tě vůbec vedlo k tomu, že ses rozhodl Zelené potraviny vyzkoušet?

Za vším hledej ženu, jak hezky česky říkají Francouzi. Poprvé jsem viděl něco zeleného ve sklenici 1.1.2013 v podobě vyprošťováku po Silvestrovské noci.

Jestli si pamatuješ, tak jsem byl udivený, jak něco takového divně zeleného  můžeš pít hned po ránu a ještě nalačno. Nevěřil jsem, že by to mohlo fungovat víc než nějaké placebo. Tvá slova pro mě byla v tu chvíli málo. Ale dala jsi mi přečíst knihy o ječmeni a o chlorelle, kde byly mimo jiné uvedeny výsledky klinických testů, a má nedůvěra začala mít trhliny. Až tak, že jsem našel to odhodlání ochutnat to. A už jsem u zelenáčů zůstal.

Jaké to bylo to poprvé?

To mi až tak moc nepřipomínej. Ječmen mi opravdu nechutnal. Hluboký nádech, rychle to do sebe kopnout a stále se zadrženým dechem zapít tu podivnou neznámou chuť sklenicí čisté vody. Pak teprve výdech. To trvalo cca 2 až 3 týdny. Logicky se nabízí otázka, jaký jsem měl důvod po dobu zhruba 21 dnů trápit své chuťové buňky?

Když o tom zpětně přemýšlím, důvody byly dva:

V prvním důvodu se projevovalo mé mužské ego – jsem přeci chlap a chlapi se jen tak nevzdávají. V životě jsem mockrát brečel a některé věci i vzdal, ale tady byl i ten druhý důvod vytrvat.

Ten důvod měl podobu otázky: „Co když mi to opravdu pomůže?“

Od Tebe a z knížek jsem věděl, že Zeleným potravinám je potřeba dát určitý čas.

Pavelbeha

 

 

Co se od té doby u Tebe změnilo?

Víš, Ilonko, žijeme jednak spolu a jednak se Zelenými potravinami. Je to samozřejmě hrubé zjednodušení, protože se mě ptáš cílené na Zelené potraviny a náš život nejsou jen ony.

Jako člověk, kterému je přes čtyřicet, bych si možná mohl dovolit mít nějaký ten zdravotní NEDUH. Takže jsem zvědavě čekal, co se bude dít, když Zelené potraviny budu jíst pravidelně po nějaký čas.

Dnes, po těch skoro třech letech, se mi na to hůř vzpomíná, protože když je člověk zdravý, tak nemá potřebu myslet na nemoci a tělesná trápení.

Ale teď konkrétně: cítím víc energie, zbavil jsem se migrén, zbavil jsem se potravinových alergií.

Před dvěma lety jsem měl angínu. V minulosti to pro mě vždy znamenalo jít si k doktorovi pro antibiotika. Nepřeháním, když řeknu, že jsem byl opravdu NADŠENÝ, že díky zvýšeným dávkám Chlorelly jsem se tentokrát angíny zbavil za pouhé 3 dny! A díky tomu, že jsem nemusel polykat antibiotika, tak jsem byl i rychle fyzicky fit.

Naučil jsem se rozpoznávat ty úplně první příznaky, když na člověka něco leze. V ten moment výrazně zvýším dávku Chlorelly (dvoj až trojnásobek denní dávky) a večer jdu spát s dobrým pocitem, že se ráno vzbudím úplně v pohodě.

Teď by se hodilo, abys nám prozradil, jak dlouho už Zelené potraviny jíš a piješ?

Tak to vím naprosto přesně: za 3 a půl měsíce to budou 3 roky. Samotného mě překvapuje, jak už je to dlouho.

Ke konci prázdnin ses opět vrátil k běhání. Jak Ti to jde?

Jak víš, tak mám v jednom koleni přetržený zkřížený vaz. V minulosti jsem už měl několik neúspěšných pokusů o pravidelné běhání. Po několika bězích se koleno ozvalo a já si musel dát pauzu. Letos v létě jsem spíše ze zvědavosti udělal další pokus. A, světe div se…koleno drží! Za září jsem uběhl 70km, za říjen 100km, za listopad 150 a jsem přesvědčený, že Zelené potraviny mi výrazně pomáhají s regenerací po běhu. Jeden den uběhnu půlmaratón a o dva dny později už jsem natěšený a připravený dát si další porci kilometrů. Myslím si, že zelenáče můžou i za to, že mé koleno je vyživováno lépe než dřív, a proto nebolí.

Pavel_a_ Petr_ beh

Co by si doporučil ostatním mužům?

Já bych ostatním mužům doporučoval nechat se inspirovat svojí ženou.

Jak píšeš ve svém úvodním textu, Zelené potraviny jsou na první pohled „ženská záležitost“

Nechme stranou, že majitel i ředitel největší společnosti na Zelené potraviny (Green ways) jsou oba muži a pojďme si říct, proč to chlapi „nežerou“ (to téma i Zelené potraviny).

Je to hodně dáno mužským egem, takové to chlapské „To dáš!“ „To urveš!“ „Nefňukej a nestěžuj si!“

My chlapi jsme často připraveni řešit věci silou. Vedle toho ženy jsou ty osoby, které jsou svým naturelem pomáhající, podporující a trpělivé. To přesně jsou i vlastnosti Zelených potravin. Pokud chceme, aby nám pomohly, musíme být trpěliví.

Takže, Ilonko, děkuji Ti, že jsi mě k Zeleným potravinám přivedla a díky Tobě se staly každodenní součástí mého jídelníčku.

 

To se velmi příjemně poslouchá…

Moc děkuji za rozhovor, Pavle.

 

Ilona Švendová

Ukazuji lidem cestu, jak jednoduše pomocí zelených potravin zlepšit své zdraví a pomocí etického síťového marketingu si vybudovat vlastní nazávislost. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře