Jak se Vám líbí?

Myslím ta fotka :o)

Rabí

Mě moc, asi proto, že jsou na ní mí dva milovaní a také proto, že mi připomíná ještě nekončící prázdniny.

Konkrétně výlet na věž hradu Rabí.

Jaké byly ty Vaše? Jak jste si užili dovolenou?

Když jsem pracovala v klasickém zaměstnání, vždycky jsem se na svojí dovolenou moc těšila. Předpokládám, že to máte podobně i vy.

Ale to co se dělo před odjezdem, už se mi až tak nelíbilo…

Hlavně všechno stihnout…všechny pracovní resty… a co se všechno se za dobu mé nepřítomnosti může stát??

S touto otázkou jsem většinou opouštěla poslední den před dovolenou svoji kancelář. A mojí myslí běželo – no, ono to nějak dopadne… když se bude něco dít, zavolají…

Ne nadarmo se v chytrých knihách píše, že by člověk měl mít dovolenou alespoň 14 dní v kuse, aby si hlava stačila odpočinout a přepnout do tak zvaného dovolenkového modu.

To se mi většinou během pár dní dařilo…ovšem do doby než se někdo ozval…sice s omluvou, že nevěděl, že jsem na dovolené…

Měla jsem vypnout telefon? Ano, mohla jsem to udělat. Ale tehdy bylo pro mě důležitější vyhovět druhému.. a přece je to pracovní a to MUSÍM…

Po návratu z dovolené jsem se do práce moc netěšila…nevěděla jsem, co všechno tam na mě čeka…

A jak se správně říká, – práce nemá nožičky, nikam neuteče, takže si tam na mě pěkně počkala.

Čím začít? A  je potřeba to udělat HNED, včera bylo pozdě.

Po několika dnech jsem se cítila tak unavená a vyčerpaná, že jsem si říkala, že snad na žádnou další dovolenou nepojedu.

Zažili jste někdy něco podobného? Možná někteří z Vás také.

A jak to mám dnes?

Na prázdniny jsem se moc těšila. Záměrně píšu na prázdniny, protože jsem si opravdu plně vychutnala ten LUXUS mít volno dva měsíce.

Ano, díky své práci si to dnes mohu dovolit. A to je jedna z věcí, kvůli kterým ji dělám.

Mít čas, mít ho pro sebe a mít ho pro své blízké.

S Kristýnkou jsme si prázdniny opravdu krásně užily.

První týden jsme byly na jezdeckém táboře. Má snaha stát se zdatnou jezdkyní byla korunována namoženými svaly, o kterých jsem netušila, že je vůbec mám.

Ale postupně se dostavovaly i menší úspěchy, které mě motivovaly k dalšímu tréninku. Kůň je úžasné zvíře a rozhodně Vám nic nedá zadarmo…A moc dobře pozná, kdo na něm sedí.

´Bylo krásné sledovat, s jakou lehkostí na koních jezdí děti, jak je to pro ně všechno přirozené a jak nemají strach.

Děti jsou opravdu úžasní učitelé.

Po návratu domů a krátké regeneraci jsme i s přítelem a kamarády vyrazili  za dobrodružstvím k Lužickým jezerům. Naše kempová výbava byla vskutku skromná, čítala pouze pár termohrníčků a příbory, ale díky našim kamarádům s se supervybaveným karavanem jsme si dopřávali velký luxus poobědní presíčko nevyjímaje.

S překvapením jsem konstatovala, že největší zábavou našich dětí bylo, když objevily v kempu díru, vyhloubenou do země. Zas tak hluboká nebyla, upřímně nevím, jaký byl zámer toho, kdo jí tam vyhloubil. Nicméně našim dětem udělat velikou radost.

Proč? Tak se podívejte sami…

spinavedeti

Desítky kilometrů bruslostezek, příjemná jezerní voda na osvěžení. A večery u stanu s lahvinkou vína. Občas tu pohodu kazili neodbytní komáři, tak jsem aspoň mohla vyzkoušet svůj přírodní levandulový repelent. Na mě fungoval, někteří jedinci ovšem využili i větší sílu chemie.

Nemecko_spolfotka

Následoval týden na BABYCAMPu, úžasný dětský tábor za účasti rodičů, v nádherném prostředí Podrabského mlýna s výhledem na Rabí.

No a naše léto by nebylo kompletní bez dovolené na Šumavě. Miluji Přední Výtoň pro její klid, pro krásné výhledy na Lipno.

Letos jsem byla nejvíc nadšená z cyklovýletu, který nám poradila moje kamarádka Marcelka,  kolem Švarcenberského kanálu, kdy jsme se zároveň vypravili i k našim rakouským sousedům. Velmi mile jsem byla překvapena, že česká část je lépe udržovaná a krásnější než ta rakouská. A níže máte důkaz, že jsme tam opravdu byli.
Kanal kola

Po týdnu  už jsem se žačínala těšit domů..Možná i proto, že jsem věděla, že naše prázdniny pokračují dál a že si je budeme užívat i doma. Díky krásnému počasí jsme náš bazén letos opravdu naplno využili.

A taky jsem se začínala těšit na práci, na to že budu mít klid a že si všechno zorganizuji, tak jak budu potřebovat.

No a co Zelené potraviny? Ty byly mými neodlučnými průvodci na všech cestách. Ječmen jsem využívala k regeneraci svalů po náročných sportovních výkonech, chlorela se starala především o to, abych nemusela řešit různé jídelní prohřešky – zmrzlinu a jiné ne příliš zdravé dobrůtky jsme si užívali opravdu ve velkém.

 

Ilona Švendová

Ukazuji lidem cestu, jak jednoduše pomocí zelených potravin zlepšit své zdraví a pomocí etického síťového marketingu si vybudovat vlastní nazávislost. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře