Od početí k porodu se zelenými potravinami

Inspirací k napsání tohoto článku pro mě byla nedávná přednáška paní doktorky Ivy Černé.

Vzhledem k tomu, že já sama mám zelené potraviny zařazeny ve svém jídelníčku víc jak 7 let, jako maminka, mohu ze své vlastní zkušenosti jen potvrdit.

Ale pojďme od začátku.

Početí

Z výzkumů vyplývá, že se v současné populaci vyskytuje poměrně velké procento (15-20%) párů, které mají problémy s početím. Jedním z důvodů může být i rapidní snížení počtu činných spermií.(pro srovnání v roce 1938 měli muži v průměru 120 miliónů činných spermiím, v roce 2000 se tento počet na cca 25 milionů a jejich počet i nadále klesá).

Příčinou může být nekvalitní, a hlavně na obsah živin nízká, strava a také nedostatek pohybu. Zelené potraviny nám velmi dobře tento nedostatek pomohou vykompenzovat.

Těhotenství

A je to tady…V těle nastávající maminky se začíná vyvíjet nový život.

Tato krásná událost je v životě žen spojena s velkou potřebou péče o tohoto nového tvorečka. A tak se zcela přirozeně a automaticky začínají řešit, jak svému tělu dodat to potřebné, aby byl zajištěn co nejlepší vývoj miminka.

Zde zelené potraviny hrají velmi důležitou dvojí roli.

Každá žena si nese ve svém těle nashromážděnou toxickou zátěž. V těhotenství svému miminku skrz placentu předává i část toho, co si nashromáždila, třeba takové dioxiny…

Chlorella nám pomůže v tom, že dokáže tyto toxiny na sebe navázat a skrz střevo je odvést ven. Studiemi bylo prokázáno, že při pravidelné konzumaci chlorelly v těhotenství se snížilo přenesené množství toxinů z matky na plod o 30%. To je podle mě velmi hezké číslo.

Tou druhou a neméně podstatnou rolí je role výživová.

Když je vajíčko oplodněno, začínají se v těle miminka vytvářet buňky, které jsou základem pro jednotlivé životně důležité orgány. A je velmi logické, že je to období pro ženu velmi náročné na výživu. Potřebuje kvalitní stravu, která dokáže tyto buňky vyživit.

Denní dávka 30ti chlorell a 2 až 3 nápoje z ječmene dodají tělu tolik potřebné a hlavně velmi dobře pro tělo vstřebatelné minerály, aminokyseliny a vitamíny.

Většina gynekologů Vám velmi ochotně doporučí zvýšený příjem kyseliny listové, který ovlivňuje správný vývoj plodu. Ve zmiňované dávce zelených potravin je jí 75% doporučené denní dávky.

Zelené potraviny mohou sloužit i k prevencí otoků nohou, které provázejí poslední měsíce těhotenství.

A v neposlední řadě Vám zajistí dostatečný přísun železa.

Porod

Porod je fyzicky náročný a tady nám může velmi dobře posloužit ječmen. Je v tekuté podobě, dodá našemu tělu tolik potřebnou energii.

Po porodu nám zelené potraviny pomohou s rychlejší regenerací.

Organismus se lépe hojí a ječmen opět dodá novopečené mamince dostatek energie, kterou bude potřebovat pro péči o své miminko.

Častou obavou maminek je i to, jestli budou mít dostatek mléka pro svoje děťátko. I tady mají zelené potraviny svojí roli – podporují jeho tvorbu a také kvalitu ( chlorella ho dokáže zbavit špatných látek a k miminku se dostane již mléko očištěné.)

 

Zelené potraviny mají svou roli ve všech fázích, o kterých jsem psala. A samozřejmě jsou tím nejlepším co z hlediska výživy pro své děti můžete udělat.

O tom co s dětmi dál a jak přirozeně podpořit imunitu svých dětí se můžete dočíst v mém ebooku.

 

Ilona Švendová

Ukazuji lidem cestu, jak jednoduše pomocí zelených potravin zlepšit své zdraví a pomocí etického síťového marketingu si vybudovat vlastní nazávislost. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře